دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۶ آبان ۱۴۰۰ / ۱۳:۵۷
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۸۵۶۰۷
گزارشگر : ۲۷

فارس میزبان مددجویان استان های همجوار در دوره آموزشی خدمات کشاورزی پهبادی

فارس میزبان مددجویان استان های همجوار در دوره آموزشی خدمات کشاورزی پهبادی
(چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰) ۱۳:۵۷

برگزاری کارگاه آموزشی طرح خدمات کشاورزی پهپادی برای مددجویان استان های فارس کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و چهارمحال و بختیاری و یزد ، کرمان ، هرمزگان به میزبانی کمیته امداد فارس در شهرستان زرقان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد بذرافشان، مدیر کل کمیته امداد فارس با بیان اینکه اجرای طرح های اشتغال در راستای توانمندسازی و ارتقای سطح درآمد اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت در این نهاد اجرا می شود، گفت: با همکاری شرکت پرواز یاران سیرنگ به عنوان راهبر پیشران، کارگاه آموزشی طرح خدمات کشاورزی پهپادی در قالب الگوی راهبری شغلی و دریک برنامه فشرده برای مددجویان این نهاد حمایتی برگزار شد.
بذرافشان خاطر نشان کرد: کارگاه آموزشی مذکور برای 60 نفر از مددجویان فارس و استان‌های کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و چهارمحال و بختیاری و یزد ، کرمان ، هرمزگان در 3 دوره آموزشی توجیهی، مقدماتی و پیشرفته و طی 2 دوره اجرا شد.
وی تصریح کرد: در این دوره تعداد 34 نفر از استان فارس شرکت کردند که در دوره پیشرفته پس از کسب مدرک خلبانی پهپادی، مددجویان در تیم های 3 نفره با دریافت مبلغ 100 میلیون تومان تسهیلات برای هر نفر، پهباد سمپاش را دریافت کنند و به طور عملیاتی در مزارع و باغات مشغول به کار شوند.
مدیر کل امداد فارس یادآور شد: سال گذشته نیز دوره ی مشابهی برای 33 نفر از مددجویان استان فارس برگزار شد که پس از اتمام دوره، 9 پهباد به تیم های 3 نفره تحویل داده شد.
بذرافشان اضافه کرد: از مزایای کاربرد این پهپادها می‌توان به صرفه جویی در مصرف سم به میزان ۳۰ تا۵۰ درصد، صرفه جویی در مصرف آب به میزان ۹۰ درصد و امکان انجام عملیات در مناطق صعب العبور و کشاورزی است. همچنین این پهپادها در هر هکتار هفت الی ۱۰ دقیقه سمپاشی می کند و از تخریب زمین و مزارع توسط تراکتور جلوگیری می شود.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۳۳۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید