جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۸
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۷۸۳۱۶
گزارشگر : ۲۷

افتتاح ۵۰۰ پنل خورشیدی در فارس

(چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹) ۱۱:۰۸

مدیرکل کمیته امداد فارس از افتتاح چندین طرح اشتغالزایی با محوریت ۵۰۰ پنل خورشیدی طی روزهای آتی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد به نقل از  خبرگزاری فارس از شیراز، محمد بذرافشان در جلسه شورای اداری استان فارس با بیان اینکه کمیته امداد فارس در چهار سال گذشته در جذب تسهیلات اشتغال رتبه اول در کشور دریافت کرده و به صورت میانگین ۱۲ هزار شغل ایجاد کرده است، اظهار داشت: در روزهای آینده چندین طرح‌ اشتغال‌زایی پایدار برای مددجویان فارس به بهره‌برداری می‌رسد که افتتاح ۵۰۰ پنل خورشیدی بخشی از آن است.
وی با بیان اینکه در بحث مسکن مددجویان در حوزه احداث، تکمیل و تعمیر، میانگین فعالیت کمیته امداد فارس پنج هزار واحد مسکونی است، افزود: اخیرا نیز تفاهم‌نامه‌ای بین کمیته امداد، سپاه پاسداران و استانداری فارس برای ساخت پنج هزار مسکن برای نیازمندان منعقد شده است.
بذرافشان با بیان اینکه در حوزه ازدواج و تامین جهیزیه نیز سالانه پنج هزار سری جهیزیه کامل به نوعروسان اهدا می‌شود، اظهار داشت: در روزهای آتی نیز ۱۰۰۰ سری کامل جهیزیه تقدیم نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد می‌شود، همچنین با توجه به تورم و بالا رفتن قیمت لوازم خانگی هزینه‌ تامین جهیزیه نوعروسان امسال ۱۵ برابر سال ۹۷ است و برای هر سری جهیزیه ۴۵ میلیون هزینه می‌شود.
بذرافشان در ادامه از توزیع ۱۱۷ هزار بسته معیشتی در روز میلاد پیامبر اسلام (ص) گفت: همزمان با ۱۷ ربیع‌الاول و میلاد پیامبر اسلام (ص) ۱۱۷ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان فارس توزیع می‌شود.
وی با بیان اینکه طرح اکرام ایتام و محسنین یکی از مهم‌ترین طرح‌‌های کمیته امداد است که مورد اقبال خیران و مسئولان واقع شده و در حال حاضر استان فارس در طرح "هر کارمند یک فرزند معنوی" پیشتاز است، افزود: ۲۳ هزار نفر از فرزندان مددجویان تحت پوشش این طرح هستند و توسط ۱۰۶ هزار حامی حمایت می‌شوند که ۷۰ درصد این حامیان در داخل استان و ۳۰ درصد آنها در خارج از استان هستند.
وی گفت: علاوه بر این ۷۱۳ حامی نیز از خارج از کشور در این طرح مشارکت کرده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد فارس با بیان اینکه درآمد کمیته امداد از طرح اکرام ایتام و محسنین در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد رشد داشته است، عنوان کرد: ۱۳ هزار نفر از حامیان استام از کارمندان دستگاه‌های اجرایی فارس هستند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۶۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید