جزییات خبر

یکشنبه / ۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۶
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۶۴۸۴
گزارشگر : ۸۴

حمایت کمیته امداد از ۱۵ طرح دانش بنیان/ضرورت وارد شدن طرح‌های ‌فناورانه به بازار فروش

(یکشنبه ۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۵:۱۶

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان از حمایت از ۱۵طرح دانش بینان حمایت شده توسط کمیته امداد استان خبر داد وگفت: تعداد زیادی از طرح های دانش بنیان با حمایت این نهاد وارد بازار فروش شدند..

 

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیر کل کمیته امداد استان سمنان در دومین همایش طرح های دانش بنیان مجریان طرح های اشتغال و خودکفایی که با حضور  مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان ارائه شد تصریح کرد:  انتخاب حکیمانه شعار سال مبنی بر «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری، نگاه ویژه‌ به اقتصاد دانش بنیان به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است و این موضوع در عین توجه به مقوله تولید کالاهای مصرفی نیاز به افزایش تمرکز بر تولید است .

 

مسعودیان راد خاطرنشان کرد: بی‌شک یکی از عوامل تحقق شعار سال جاری ، شناسایی و تقویت نقاط قوت داشته‌های کشور است که البته یکی از نقاط قوت برای جهش تولید و به چرخش درآوردن چرخ اقتصاد،نگاه به نیروی جوان وکشف و پرورش نخبگان و کارآفرینان تحصیل‌کرده با هدف جذب و بهره‌مندی از آنان در فعالیت‌های تولیدی و صنعتی دانش‌بنیان است.


وی تصریح کرد: کمیته امداد استان سمنان نیز به تاسی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی برتوجه به اشتغال دانش بنیان و همچنین حمایتهای دستگاه های ذی ربط با تمرکز بر کشف و پرورش استعداد های جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و نیروهای فنی و متخصص  با پرداخت تسهیلات اشتغال در سال ۹۸ و همچنین حمایتهای معنوی این ولی نعمتان در این عرصه وارد فعالیت شده اند.

 

پنج طرح ارائه  شده در دومین همایش طرح های دانش بنیان؛

 

‏‏ طرح اپلیکیشن( active market۲۴): 

این سامانه با اهداف افزایش بهره وری و کار آمدتر شدن فرایند فروش اینترنتی اجناس، باتکیه بر ظرفیت های اینترنتی کشور و سهولت و شفافیت درخرید و فروش  کالا تولید شده با رویکرد دسترسی سریعتر و راحت در بحث فروش صنایع دستی محصولات تولیدی مددجویان به بهره برداری رسیده است.. 

در این سامانه تولید کنندگان  و توزیع کنندگان کالاها وخدمات  با خریداران و متقاضیان به راحتی در ارتباط اند و از ظرفیت های موجود  در سیستم خرید و فروش اینترنتی  نهایت بهره وری و استفاده را خواهند برد. خریداران به آسانی می توانند در منزل و یا هر جای دیگری با دسترسی به اینترنت اقدام به بازار گردی و خرید نمایند و البته با دسترسی به پیشنهادهای متنوع می توانند بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشند.

سامانه هوشمند حمل و نقل جاده ای ناوا:

هدف از طراحی و ساخت این سامانه دسترسی و ارتباط راحت شرکت ها  و موسسات حمل ونقل با رانندگان کامیونت است . در این سامانه شرکت ها  و موسسات حمل ونقل  با رانندگان  کامیون به  راحتی باهم  در ارتباط بوده و از ظرفیت های موجود  در سیستم حمل و نقل نهایت بهره وری و استفاده را خواهند برد. شرکت های حمل و نقل حتی می توانند با فیلتر  کردن محدوده دسترسی  به رانندگان  به راحتی اعلام بار نموده و سطح دسترسی رانندگان را افزایش دهند و رانندگان وسایل حمل و نقل نیز  با دسترسی به پیشنهادهای متنوع می توانند بهترین و مناسب ترین سفر را  انتخاب نمایند.


شرکت فناوران نگین قومس (تولید واکس براق کننده طبیعی چرم ): 

شرکت فناوران نگین قومس با هدف تولید واکس و براق کننده طبیعی چرم در سال ۹۶ شروع به فعالیت نمود و در همان سال در مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان در مقطع رشد مقدماتی پذیرفته گردید.

این شرکت در تیرماه ۹۷ در جلسه ارزیابی و پذیرش مرکز رشد دانشگاه سمنان موفق گردید به مرحله رشد ارتقا یابد تا فصل جدیدی از فعالیت های شرکت آغاز گرددو تا به امروز موفق شدند محصولات ذیل را تولید و به بازارعرضه نمایند.


۱) فیکساتور محصولات چرمی

 براق کننده نهایی محصولات چرمی با ماندگاری برروی محصولات چرمی و منسوجات بالا است ضمن اینکه این محصول در حاضر از ایتالیا و ترکیه وارد می گردد و طبق بررسی های انجام شده در حال حاضر نیاز بازار داخلی کشش عرضه را دارد. 

۲) براق کننده و مراقبت کننده تایر خودرو

این محصول ضمن براقیت و تمیز کنندگی، خاصیت محافظت از تایر ها را دارا می باشد. این محصول فاقد پارافین، الکل و امولسیفایرهای شیمیایی بوده است. استفاده این محصول برای تمامی قسمت های لاستیکی و پلاستیکی خودرو اعم از داشبورد، صندلی و نوارهای دور درب می تواند باشد.

از ویژگی های دیگر این محصول می توان به جلوگیری از اکسید شدن تایر در برابر ازون، ضد اشعه UV و ضد آب شدن تایر و همچنین جلوگیری از ترک خوردگی و خشک شدن تایر نیز اشاره کرد.


مکنده شهری

جاروبرقی صنعتی که کمک حال پاکبانان عزیز شهرمان خواهد شد.


شایان ذکر است، این فقط تنها قسمتی  از مجموع طرح های ارائه شده حمایتی دانش بنیان کمیته امداد استان سمنان است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید