جزییات خبر

دوشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۵
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۵۶۳۰
گزارشگر : ۸۴
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان خبر داد:

حمایت کمیته امداد از 15 طرح دانش بنیان/وارد شدن طرح‌های ‌فناورانه به بازار فروش

(دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹) ۱۰:۲۵

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان از به ثمر نشستن 15طرح دانش بینان حمایت شده توسط کمیته امداد این استان خبر داد وگفت: تعداد زیادی از طرح های دانش بنیان با حمایت این نهاد وارد بازار فروش شدند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیر کل کمیته امداد استان سمنان به انتخاب حکیمانه شعار سال مبنی بر «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: نگاه ویژه‌ای به اقتصاد دانش بنیان به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است، واین موضوع در عین توجه به مقوله تولید کالاهای مصرفی نیاز به افزایش تمرکز بر تولید است .
وی تصریح کرد:  فعالیت در عرصه کالاهای سرمایه‌ای و خارج کردن کشور از دایره وابستگی به واردات محصولات و فناوری از دیگر کشورها را نشان می‌دهد.
مسعودیان راد خاطرنشان کرد: بی‌شک یکی از عوامل تحقق این اهداف، شناسایی و تقویت نقاط قوت داشته‌های کشور است که البته یکی از نقاط قوت برای جهش تولید و به چرخش درآوردن چرخ اقتصاد نگاه به نیروی جوان وکشف و پرورش نخبگان و کارآفرینان تحصیل‌کرده با هدف جذب و بهره‌مندی از آنان در فعالیت‌های تولیدی و صنعتی دانش‌بنیان است.
وی تصریح کرد: کمیته امداد استان سمنان نیز به تاسی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی برتوجه به اشتغال دانش بنیان و همچنین حمایتهای دستگاه های ذی ربط با تمرکز بر کشف و پرورش استعداد های جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و نیروهای فنی و متخصص  با پرداخت تسهیلات اشتغال در سال 98 و همچنین حمایتهای معنوی این ولی نعمتان در این عرصه وارد فعالیت شده اند.

 

طرح های فناورانه حمایت شده  دانش بنیان کمیته امداد:

 

‏‏ طرح اپلیکیشن( active market24): 
این سامانه با اهداف افزایش بهره وری و کار آمدتر شدن فرایند فروش اینترنتی اجناس، باتکیه بر ظرفیت های اینترنتی کشور و سهولت و شفافیت درخرید و فروش  کالا تولید شده با رویکرد دسترسی سریعتر و راحت در بحث فروش صنایع دستی محصولات تولیدی مددجویان به بهره برداری رسیده است.. 
در این سامانه تولید کنندگان  و توزیع کنندگان کالاها وخدمات  با خریداران و متقاضیان به راحتی در ارتباط اند و از ظرفیت های موجود  در سیستم خرید و فروش اینترنتی  نهایت بهره وری و استفاده را خواهند برد  خریداران به آسانی می توانند در منزل و یا هر جای دیگری با دسترسی به اینترنت اقدام به بازار گردی و خرید نمایند و البته با دسترسی به پیشنهادهای متنوع می توانند بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشند.
سامانه هوشمند حمل و نقل جاده ای ناوا:
 اهدف از طراحی و ساخت این سامانه دسترسی و ارتباط راحت شرکت ها  و موسسات حمل ونقل با رانندگان کامیونت است . در این سامانه شرکت ها  و موسسات حمل ونقل  با رانندگان  محترم کامیون به  راحتی باهم  در ارتباط بوده و از ظرفیت های موجود  در سیستم حمل و نقل نهایت بهره وری و استفاده را خواهند برد  شرکت های حمل و نقل حتی می توانند با فیلتر  کردن محدوده دسترسی  به رانندگان  به راحتی اعلام بار نموده و سطح دسترسی رانندگان را افزایش دهند و رانندگان وسایل حمل و نقل نیز  با دسترسی به پیشنهادهای متنوع می توانند بهترین و مناسب ترین سفر را  انتخاب نمایند.
طرح آکواپونیک: 
طرح آکواپونیک به نوعی پرورش توام ماهی وگل و گیاه اطاق میشود .بطوریکه که ماهی در جایگاه مخصوص یا استخر کوچک پرورش داده میشود و فضولات ماهی به سالن جداگانه ای توسط لوله های پلیکا و پلی اتیلن انتقال داده شده تا جهت تغذیه گل و گیاه مورد استفاده قرار گیرد. لوله های پلیکا با قطر بزرگ در عرض سالن به صورت موازی تعبیه شده و بر روی لوله ها سوراخ ها به طور منظم و به فاصله حداکثر یک متر ایجاد شده به طوری که یک لیوان یکبار مصرف یا پلاستیکی درداخل سوراخ قرار گیرد و فیکس شود. 
طرح پرورش بز سانن : 
بز سانن یکی از نژادهای معروف بز شیری اروپا است که از جهت برتری در خصوصیات تولیدی و تولید مثلی در بیشتر نقاط جهان گسترش یافته و علاقمندان بسیاری به پرورش و نگهداری آن در ایران

نیز مشغول شده اند. از ویژگی های مهم جهت آشنایی با بز سانن:

نام نژاد : بز سانن 

وزن بز نر بالغ :80‏-120 کیلوگرم 

وزن بز ماده بالغ :50‏-90 کیلوگرم 

میانگین تولید شیر 946 کیلوگرم طی 306 روز 

درصد پروتئین شیر:3.18 درصد 

درصد چربی شیر:3.58 درصد 

از ویژگی بارز و پر اهمیت این بز چند قلوزایی است که در اکثر موارد دوقلوزایی وحتی به 4 قلوزایی هم می رسد.

علوفه هیدروپونیک:

هیدروپونیک در عمل به معنی کاشت گیاهان در آب و محلول غذایی بدون استفاده از خاک می‌باشد. کشت هیدروپونیک این امکان را به کشاورز می‌دهد که در زمان کوتاه‌تر با زحمت کمتر محصولی با راندمان بیشتر را کشت نماید.علم هیدروپونیک ثابت کرده است که برای رشد گیاهان به خاک احتیاجی نیست اما به عناصری که در خاک موجود است( مواد معدنی، مواد آلی) احتیاج است. هر گیاهی را می‌توان به‌صورت هیدروپونیک کشت کرد ولی بعضی از آن‌ها موفقیت بیشتری در این سیستم دارند.

کشت جلبک اسپیرولینا: 

جلبک آبزی اسپیرولینا با خواص غذایی و دارویی فراوان یکی از مغذی ترین ماده های طبیعی موجود در کره زمین به حساب می آید.هدف از این طرح تولید و فرآوری محصول با گرید دارویی جهت استفاده در صنایع داروسازی است.در حال حاضر در کشور  عزیزمان نیاز بسیار بالایی به تولید این محصول هست و در مراکز معدودی در سطح  کشور این محصول با گرید دارویی تولید میشود.

مکنده شهری با موتور بنزینی :

 این محصول برای نظافت و زباله زدایی محوطه و معابر طراحی شده و موتور محرک سیستم برپایه اولیه واصلی موتور بنزینی طراحی شده است تا دستگاه بتواند بهترین کارایی را داشته باشد .

حرکت دستگاه با استفاده از الکتروموتور و دسته هوشمند میسر می شود که برق خود را از موتور بنزینی تامین وبا تعبیه باتری ،این توانایی رادارد تا ساعت ها بدون موتور بنزین حرکت و کارایی داشته باشد. مخزن تعبیه شده دردستگاه ، سطل آشغال های معمول120 یا240 لیتری است که ساعت ها اپراتور را از خالی کردن مخزن بی نیاز می کند.

شرکت فناوران نگین قومس (تولید واکس براق کننده طبیعی چرم ): 

شرکت فناوران نگین قومس با هدف تولید واکس و براق کننده طبیعی چرم در سال 96 شروع به فعالیت نمود و در همان سال در مرکز رشد فناوری دانشگاه سمنان در مقطع رشد مقدماتی پذیرفته گردید.

این شرکت در تیرماه 97 در جلسه ارزیابی و پذیرش مرکز رشد دانشگاه سمنان موفق گردید به مرحله رشد ارتقا یابد تا فصل جدیدی از فعالیت های شرکت آغاز گرددو تا به امروز موفق شدند محصولات ذیل را تولید و به بازارعرضه نمایند.

1) فیکساتور محصولات چرمی

 براق کننده نهایی محصولات چرمی با ماندگاری برروی محصولات چرمی و منسوجات بالا است ضمن اینکه این محصول در حاضر از ایتالیا و ترکیه وارد می گردد و طبق بررسی های انجام شده در حال حاضر نیاز بازار داخلی کشش عرضه را دارد. 

2) براق کننده و مراقبت کننده تایر خودرو

این محصول ضمن براقیت و تمیز کنندگی، خاصیت محافظت از تایر ها را دارا می باشد. این محصول فاقد پارافین، الکل و امولسیفایرهای شیمیایی بوده است. استفاده این محصول برای تمامی قسمت های لاستیکی و پلاستیکی خودرو اعم از داشبورد، صندلی و نوارهای دور درب می تواند باشد.

از ویژگی های دیگر این محصول می توان به جلوگیری از اکسید شدن تایر در برابر ازون، ضد اشعه UV و ضد آب شدن تایر و همچنین جلوگیری از ترک خوردگی و خشک شدن تایر نیز اشاره کرد.

شایان ذکر است، این فقط تنها قسمتی  از مجموع طرح های ارائه شده حمایتی دانش بنیان کمیته امداد استان سمنان است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۳۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید