جزییات خبر

سه شنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۱
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۳۶۴۷
گزارشگر : ۷۷

راهبران شغلی 570 شغل برای مددجویان اصفهانی ایجاد کردند

(سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸) ۱۱:۴۱

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان تعداد شغل ایجاد شده توسط راهبران شغلی برای مددجویان اصفهانی تا انتهای بهمن ماه 98 را 570 شغل اعلام کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا کیانی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اشاره به اهمیت خودکفایی و توانمندی مددجویان در برنامه ها و اهداف این نهاد، گفت: جامعه تحت حمایت کمیته امداد طیف های گوناگونی را در بر می گیرد که توجه به نقاط قوت و ضعف این افراد بخش جدایی ناپذیر برنامه های اشتغال این نهاد است.

وی با بیان اینکه بعضی از مددجویان توان مدیریت همه جانبه، موثر و پر بازده یک کسب و کار را ندارند، گفت: کمک به تمرکز طرح های اشتغال چنین مددجویانی بر مواردی که مهارت و توانایی انجام آن را دارند باعث راه اندازی یک الگوی جدید در این نهاد شده است.

کیانی این الگوی جدید را الگوی راهبران شغلی معرفی کرد و گفت: در این ساز و کار افراد، گروه ها، شرکت های توانمند و کارفرمایان حرفه ای؛ انجام بخشی از فعالیت اقتصادی خود را در قالب طرح های اشتغال به مددجویان واگذار می کنند.

وی ادامه داد: در این حالت معمولا بخش تولید با مددجویان متقاضی و بخش های مربوط به تامین مواد اولیه، بازاریابی و فروش بر عهده راهبران شغلی است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان تعداد شغل ایجاد شده توسط راهبران شغلی برای مددجویان اصفهانی تا انتهای بهمن ماه 98 را 570 شغل اعلام کرد و افزود: قالی بافی، تولید صنایع دستی، ملیله سازی، خاتم سازی، میناکاری، تولید محصولات چرمی، خیاطی، تولید چیپس میوه، پرورش بوقلمون، تولید نخ ابریشم، پرورش قارچ، تولید شمع، تولید شیرینیجات سنتی، کشت زعفران و دامداری از جمله مهمترین طرح هایی است که با این الگو اجرا شده اند.

وی همچنین گفت: بیشترین طرح اجرا شده در این ساز و کار مربوط به قالی بافی است و همچنین مددجویان ادارات کمیته امداد شهرضا، جرقویه سفلی ،دهاقان و برخوار بیشترین استقبال را از چنین الگویی انجام داده اند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۴۶۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید