جزییات خبر

شنبه / ۱۳ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۵۷
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۷۱۱۴۱
گزارشگر : ۲۷

از رویای جشن برداشت گندم تا تولید اجاق گاز

(شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۵۷

یک جوان زرین دشتی موفق شده است اجاق گازهای تولیدی کارگاهش را به بازار استان های همجوار صادر کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ظهر داغ اولین روز مرداد سال 1365 بود که صدای گریه نوزاد پسر در فضا پیچید.سلیمان در شهرپیر از توابع شهرستان زرین دشت در خانواده پرجمعیت روستایی به دنیا آمد.پدرش از کشاورزان معتمد و متدین شهرستان بود و همواره آرزو داشت روزی با شش پسرش روی زمین کار کند و با آنها جشن برداشت محصول بگیرد.
دیری نگذشت که آرزوی پدر نقش بر آب شد و خکشسالی سراسر زمین های استان را به مشتی خاک بدل کرد.پدر بیکار شد و روزگارش را با پس انداز اندکی که جمع کرده بود گذراند؛ تا اینکه پس انداز هم تمام شد.
با تمام شدن پس انداز، پدر خانواده شرمسار و غمگین می شود و به دنبال راه چاره ای می گردد. پس از مدتی به ناچار و از روی تنگنا به کمیته امداد امام خمینی (ره) مراجعه می کند . تمام مشکلات مالی و معیشتی اش را بیان کرده و به خانواده بزرگ کمیته امداد می پیوندد .
سلیمان (پسر خانواده) با غیرت و احساساتی است و نمی تواند بی پولی و نداری پدرش را تحمل کند. از این رو درس و مشق را در پایه تحصیلی اول دبیرستان رها کرده و به سمت آموختن حرفه می رود تا بتواند زودتر کار کرده و کمک خرج خانواده باشد .
او به مدت سه سال جوشکاری را آموزش می بیند. سپس به خدمت مقدس سربازی اعزام می شود. پس از اتمام دوره به نزد خانواده باز می گردد.
مدتی را نیز به شاگردی در مغازه ای سپری می کند . تا اینکه متوجه می شود که کمیته امداد امام خمینی (ره) به مددجویان وام اشتغال می دهد . او به کمیته امداد مراجعه کرده و نزد کارشناس اشتغال می رود.
در مورد حرفه ای که پیش از سربازی آموخته با وی صحبت می کند. تسهیلاتی را از سوی این نهاد دریافت می کند و کارش را راه اندازی می کند.
پس از مدتی به فکر برادرانش می افتد که آنان را نیز مشغول کار کند. ساخت اجاق گاز را به کارش می افزاید و برای برادرانش ایجاد شغل می کند.در ابتدا اجاق ها را با دست رنگ آمیزی می کنند و در بازار نه تنها برای فروش بلکه برای کیفیت رنگ آمیزی اجاق ها نیز با مشکل مواجه می شود.از این رو مجدد به کمیته امداد مراجعه و در خصوص گسترش کار و خرید کوره استاتیک با آنان صحبت می کند.
با طرح او موافقت می شود. سلیمان با توکل بر خدا و پشتکارش شبانه روز تلاش می کند و موفقیتی را که حاصل همین تلاش است به دست می آورد.
او کارگاهش را گسترش می دهد و اکنون در کارگاهش کارهایی از جمله جوشکاری، کابینت سازی، ساخت سازه های ام دی اف و تولید اجاق گاز را انجام می دهد. اجاق ها علاوه بر استان فارس به استان های همجوار نیز فرستاده می شود.
سلیمان توانسته است غیر از خودش برای 12 نفر دیگر ایجاد شغل کند.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۹۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید