دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۳:۲۵
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۶۶۰۹۳
گزارشگر : ۲۷
در 9 ماهه سال جاری صورت گرفت

ارائه 10 هزار و 626 مورد خدمت حقوقی به مددجویان فارس

(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۲۵

در 9 ‌ماهه امسال 10 هزار و 626 مورد خدمت حقوقی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد فارس ارائه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جعفر سخایی، رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه هدف از ارائه خدمات به مددجویان ، حل مشکلات حقوقی آنان است ، اظهار کرد: قرارداد، مشاوره ، اظهارنامه حقوقی ، دادخواست و شکوائیه، لایحه دفاعی، شرکت در جلسات دادرسی و برگزاری دوره‌های آموزشی در سطح استان فارس از فعالیت‌های اداره حقوقی کمیته امداد استان فارس است.سخایی با اشاره به اینکه بیشترین خدمات ارائه‌شده توسط این اداره به مددجویان در 9 ماهه امسال ، در زمینه‌های بررسی وتنظیم قرارداد، پیگیری پرونده‌های دعاوی خانواده و مشاوره حقوقی بوده است ، گفت: 150 وکیل در سراسر استان به‌صورت رایگان و باهدف حل مشکلات حقوقی مددجویان با کمیته امداد فارس همکاری دارند.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون سه فقره تفاهم ‌نامه حقوقی با نهادهای مرتبط ازجمله کانون وکلا و مرکز مشاوران حقوقی و سازمان زندان ها منعقدشده است، گفت: 3 شعبه حل اختلاف نیز برای رفع مشکلات خانواده‌های مددجویان در سطح استان به فعالیت مشغول هستند.
رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان فارس در ادامه افزود:296 مورد لایحه دفاعیه برای ارائه به مراجع قضایی، 252 دادخواست و 44 شکوائیه و انجام 5 هزار و 749 مورد مشاوره حقوقی به مددجویان از اقدامات و فعالیت‌های این نهاد در 9 ماهه سال ۹۷ است.
وی با بیان اینکه 197 پرونده در مدت مذکور منجر به صدور رای شده است ، افزود:از این تعداد،158 پرونده مددجویی،39 پرونده سازمانی و تعداد132 فقره اجرای حکم شده است.
سخایی در پایان تصریح کرد:تعداد 167 مورد استعلام و اظهارنامه حقوقی،هزار و 42 مورد تنظیم قرارداد و 10 هزار و 626 مورد خدمت حقوقی در 9 ماهه امسال به مددجویان کمیته امداد فارس ارائه شده است.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۵۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید