دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۰۲
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۶۵۹۵۵
گزارشگر : ۲۷

برتری فارس با رشد 40 درصدی زکات

(سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۰۲

مردم نیک اندیش استان فارس در 9 ماهه امسال بالغ بر 32 میلیارد و 540 میلیون تومان زکات پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد رشد داشته است.

مدیر کل کمیته امداد استان فارس گزارشی از جمع‌آوری زکات در 9 ماهه سال جاری ارائه کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد بذرافشان، مدیر کل کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه کل مبلغ پیش بینی شده درآمد زکات برای 9 ماهه در استان فارس 30 میلیارد تومان اعلام شده است گفت: مردم نیکوکار این استان در 9 ماهه امسال بالغ بر 32 میلیارد و 540 میلیون تومان زکات پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد رشد داشته است.
وی در ادامه با اعلام اینکه مردم استان فارس امسال در 9 ماهه بیش از 12 میلیارد و 600 میلیون تومان زکات فطره پرداخت کردند افزود: بیش از 9 میلیارد و 800 میلیون تومان زکات مستحبی و قریب به 10 میلیارد تومان نیز زکات واجب پرداخت شده است .
بذرافشان با اعلام اینکه 511 مُبلّغ افتخاری زکات برای ترویج زکات در شهرستان ها فعالیت میکنند گفت: اکنون 2 هزار و 396 عامل افتخاری زکات در شهرها و روستاهای استان به عنوان سفیران زکات مشغول فعالیت و ترویج زکات هستند.
مدیر کل کمیته امداد فارس با بیان اینکه 73 درصد و معادل 22 میلیارد تومان از محل جمع آوری زکات استان جهت امور محرومین و نیازمندان هزینه شده است عنوان کرد:از درآمد کل زکات جمع آوری شده در استان 27 درصد معادل 8 میلیارد و 200 میلیون تومان نیز جهت پروژه های عمرانی مصرف شده است.
وی با اشاره به نحوه هزینه و موارد مصرف زکات جمع آوری شده در استان فارس، تاکید کرد: پرداخت 214 مورد کمک هزینه جهیزیه ، 302مورد کمک هزینه مرمت مسکن و 160 مورد کمک هزینه احداث مسکن ،824 مورد کمک هزینه درمان ،422 مورد کمک هزینه تحصیل ، 22 مورد آزادی زندانی و 96 هزار مورد کمک هزینه معیشت نیازمند از جمله موارد هزینه کرد زکات در 9 ماهه امسال بوده است که در مجموع بیش از 100 هزار نفر از محل وجوهات زکات کمک دریافت کردند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۹۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید