دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۹ آذر ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۰
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۶۵۷۰۷
گزارشگر : ۲۷

اشتغال 48 نفر توسط کارآفرین نی ریزی

(پنج شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷) ۱۱:۴۰

یک جوان کارآفرین نی ریزی موفق شد با راه اندازی کارگاه تولید مصنوعات چرمی برای 48 نفر شغل ایجاد کند.

اگر فقط برای پول در آوردن کار کنید، هیچ گاه موفق نخواهید شد؛ اما اگر به کاری که انجام می دهید عشق بورزید موفقیت از آن شما خواهد بود.
به گزارش سایت خبری امداد، مجید در دی ماه سال 63 در نی ریز متولد می شود و دوران کودکی خود را در کنار سه برادر و میان درگیری های شدید پدر و مادرش سپری می کند.روز های سخت و نفرت انگیزی که هر ثانیه آن برای مجید یکسال می گذرد.زمان به همین منوال در گذر است و مجید از دوران کودکی خود فاصله می گیرد. دوره دبستان او با طلاق پدر و مادرش به پایان می رسد و این جدایی به دلیل اعتیاد پدر،آرامش را به او هدیه می دهد.این آرامش سختی های دیگری را به همراه دارد.نبود سرپرست و مخارج خانه مادر را وادار می کند تا خارج از خانه کار کند.اما این کار کردن ها نیاز خانواده را برطرف نمی کند و سناریوی زندگی را برای مجید ، مشقت وار می نویسد.
مادرش به ناچار به کمیته امداد امام خمینی (ره)مراجعه می کند و با بیان مشکلاتش تحت حمایت قرار می گیرد.مجید دوره راهنمایی و دبیرستان را باحمایت های کمیته امداد به پایان می رساند.
مجید قصد ادامه تحصیل را ندارد و به کار کردن در یک مغازه چرم ومصنوعات چرمی مشغول می شود.با گذشت زمان و استعداد بالایی که مجید دارد،به دوزنده حرفه ای چرم و مصنوعات چرمی تبدیل می شود و پله های ترقی را به سرعت طی می کند.به علت علاقه شدیدی که به شغل خود دارد،در کلاس های مختلف آموزش دوخت چرم شرکت می کند و دیپلم این رشته را نیز به سرعت دریافت می کند.
در این زمان به دلیل عدم توان راه اندازی کارگاه دوخت چرم،با حمایت کمیته امداد ابتدا 10 و پس از آن 14 میلیون وام اشتغال دریافت می کند و کارگاهی به مساحت400متر مربع احداث می کند و 13نفر در آن مشغول به کار می شوند و شروع به دوخت انواع کیف های چرمی وغیر چرمی می کند.پس از گذشت 6 ماه وامی به مبلغ70میلیون تومان ازکمیته امداد،دریافت می کند و موفق می شود 35 نفر دیگر را در این کارگاه مشغول به کار کرده و تعاونی مصنوعات چرم طبیعی و مصنوعی آریا چرم نی ریز را تاسیس کند؛محصولات این تعاونی به سراسر کشور صادر می شود.
در حال حاضر این تعاونی با 48 نفر نیرو و درآمد ماهیانه 25 میلیون تومان فعالیت می کند و مجید به عنوان کار آفرین برتر شناخته شده است.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۳۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید