دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۴:۰۹
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۶۱۰۵۳
گزارشگر : ۱۰۴

چتر حمایت کمیته امداد بر سر 80 هزار زن سرپرست خانوار فارس

(دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶) ۱۴:۰۹

حدود 80 هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد فارس هستند.

مدیرکل کمیته امداد فارس در خصوص حمایت های کمیته امداد از زنان سرپرست خانوار را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد بذرافشان، مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: 80 هزار خانوار زن سرپرست با حدود 208 هزار نفر تحت تکفل از حمایت های کمیته امداد استان برخوردار می شوند.

 محمد بذرافشان بیان کرد : 75 درصد خانوارهای زن سرپرست با حدود 60 هزار نفر به دلیل فوت سرپرست، 12 درصد معادل 9 هزار و 500 نفر به دلیل طلاق، دو درصد معادل هزار و 600 نفر به دلیل زندانی بودن شوهر و9 هزار و 600 نفر یعنی 12 درصد به دلیل متارکه، بدسرپرستی و ... با مسئولیت زنان اداره می شوند.

مدیرکل کمیته امداد فارس با اشاره به تاثیر فقر تاثیر بر زندگی زنان سرپرست خانوار که در زمره اقشار آسیب پذیر جامعه قرار می گیرند، ادامه داد: کمیته امداد فارس به این قشر توجه بیشتری دارد و قصد دارد از راه اجرای طرح های اشتغال زایی، تامین مسکن، آموزش و مهارت یابی، مشاوره آنها را توامند سازد تا بتوانند زندگی بهتری داشته باشند.

وی افزود: امسال دو هزار و 720 طرح اشتغال زایی ویژه زنان سرپرست خانوار در قالب مشاغل کشاورزی، دامداری، صنایع دست ، پنل خورشیدی و... در استان اجرا شده است.

محمد بذرافشان بیان کرد: خدمات مشاوره ای برای بالا بردن اعتماد به نفس و امید به آینده این خانوارها ارائه می شود.

وی اضافه کرد: در 10 ماه گذشته حدود هفت هزار و 500 مددجوی زن سرپرست فارس از آموزش های کمیته امداد برخوردار شده اند.

محمد بذرافشان ادامه داد: این آموزش ها موجب ارتقای مهارت های فرهنگی، اجتماعی و ارتباطی افراد شده و آنها در هنگام برخورد با مشکلات بهتر عمل خواهند کرد.

مدیرکل کمیته امداد فارس ادامه داد: ازدواج مجدد یکی از راه حل های کمیته امداد به زنان سرپرست خانوار است و تسهیلات اشتغال و جهیزیه برای تحکیم بنیان های خانواده به این افراد پرداخت می شود و در صورت بیکاری شوهران آنها وام خوداشتغالی به آنها می پردازد.

وی با اشاره به مشکلات مختلف زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنها برای ادامه زندگی ادامه داد: کمیته امداد تمام تلاش خود را برای حمایت از زنان سرپرست خانوار به کار می گیرد.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۵۴۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید