دکمه موبایل منو

اخبار

در هفت ماهه نخست امسال صورت گرفت:

کمک 7 میلیارد و 640 میلیون ریالی خیران به کمیته امداد منطقه یک

photo
مردم نیکوکار شیراز 7 میلیارد و 640 میلیون ریال صدقه طی نیمه نخست امسال به نیازمندان کمک کردند که نسبت به سال گذشته 25 درصد رشد داشته است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه یک شیراز گزارشی درباره صدقات پرداخت‌ شده در7ماهه نخست سال جاری ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداداستان فارس ، علی رضا دشتی ، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه یک شیراز با اعلام اینکه طی 7ماهه نخست سال جاری 7 میلیارد و 640 میلیون ریال صدقه در این منطقه ازکلان شهرشیراز پرداخت ‌شده است، گفت: نیکوکاران شیرازی طی مدت مشابه سال گذشته 610 میلیون تومان صدقه پرداخت کرده اند که این رقم 25 درصد افزایش داشته است.

دشتی با اشاره به زمینه های هزینه کرد صدقات در سرفصل های اساسی نیاز مددجویان ،اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده 14 درصد صدقات برای ازدواج نیازمندان، 15 درصد برای کمک موردی، 28 درصد برای احداث مسکن مناسب، 21 درصد در بخش فرهنگی، 17 درصد در بخش درمان،5 درصد در بخش پرداخت وام‌های ضروری و 5 درصد هزینه می‌شود.

رئیس کمیته امدادامام خمینی(ره) منطقه یک شیراز در ادامه با تأکید بر پرداخت صدقات به شیوه‌های نوین گفت: با توجه به مشکلات موجود در پرداخت صدقات به شیوه سنتی ازجمله هزینه ‌بر بودن، فرسودگی اسکناس، عدم حضور مشترک در منزل و سرعت بخشی به ارائه خدمات به محرومان پرداخت به شیوه‌های الکترونیکی بسیار کاربردی و مهم است.
وی ادامه داد: ازجمله مزایای صدقات الکترونیک این است که دیگر به تولید صندوق‌ برای مشترکان جدید، هزینه تعمیر و نگهداری و هزینه دستمزد رابطین تخلیه گر صنادیق نیازی نیست، در همین راستا با توجه به افزایش واحدهای مسکونی، تغییر و جابجایی مشترکان صندوق صدقات پرداخت صدقات الکترونیکی نسبت به روش‌های سنتی گذشته مقرون به‌صرفه‌تر است.

رئیس کمیته امدادامام خمینی(ره) منطقه یک شیراز یادآور شد: هم شهری های عزیز می‌توانند با استفاده از دستگاه‌های خودپرداز، اینترنت، دستگاه کارت‌خوان عمومی (pos)، از طریق نرم‌افزارهای سکه، بله سنا و تلفن‌های همراه و صدقه پیامکی به پرداخت الکترونیکی کمک‌های خود را به محرومان و نیازمندان جامعه اقدام کنند.
علی رضا دشتی ادامه داد: مردم نیکوکار شیرازی همچنین می‌توانند برای پرداخت آسان و سریع کمک‌های مردمی به‌صورت الکترونیکی و غیرحضوری درزمینه ی صدقات، از طریق کد #071*8877* اقدام کنند.

انتهای پیام

۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶
تعداد بازدید : ۲۲۸
کد خبر : ۹۳۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید