دکمه موبایل منو

اخبار

رئیس کمیته امداد شهرستان کوار عنوان کرد

صدقه روزانه پرداختی هر کواری 120 ریال است

photo
بیش از 2 میلیارد و پانصد میلیون ریال صدقه تا پایان دی ماه امسال در شهرستان کوار جمع آوری شده است که با توجه به جمعیت شهرستان،میزان صدقه پرداختی هر کواری در روز نزدیک به 120 ریال است.
به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره)شهرستان کوار،نبی اله رحیمی رئیس کمیته امداد شهرستان با بیان اینکه شهرستان کوار یکی از بالاترین سرانه های پرداخت صدقه در استان را داراست،گفت:بیش از 2 میلیارد و پانصد میلیون ریال صدقه تا پایان دی ماه امسال در شهرستان جمع آوری شده است که با توجه به جمعیت 75 هزار نفری شهرستان،میزان صدقه پرداختی هر کواری در روز نزدیک به 120 ریال است.
رحیمی افزود:با این وجود صدقه جمع آوری شده در شهرستان سهم اندکی از نیازهای اساسی جامعه تحت حمایت این نهاد را تامین می کند به نحوی که سهم ماهیانه هر یک از 7000 نفر از جامعه تحت حمایت کمیته امداد در شهرستان از این صدقه جمع آوری شده رقمی نزدیک به 36000 ریال است که کفایت خرید دو قرص نان در روز را هم نمی کند.
رحیمی یادآور شد:این نهاد علاوه بر کمک معیشت و مستمری ماهیانه،خدمات بسیار دیگری در زمینه بهداشت،درمان،بیمه،تحصیل،ازدواج،زیارت،اشتغال،مسکن،حمایت از ایتام و فرزندان محسنین و پرداخت وام های کارگشایی به مددجویان ارایه می کند که افزایش کمی و کیفی این خدمات به همت بیشتر مردم نیک اندیش شهرستان وابسته است.
رحیمی ادامه داد:در 10 ماهه سال جاری تعداد 1000 صندوق جمع آوری مشارکت های مردمی در امور رسیدگی به محرومین بین مشترکین نیکوکار توزیع شده است که با احتساب این تعداد صندوق های فعال شهرستان به 8100 عدد می رسد.
انتهای پیام

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۱۰
تعداد بازدید : ۳۳۱
کد خبر : ۱,۴۳۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید