دکمه موبایل منو

اخبار

جشنواره قرآنی مددجویان فارس در اشکنان

جشنواره قرآنی مددجویان فارس در اشکنان
دومین دوره از مسابقات قران کریم کمیته امداد فارس به میزبانی اشکنان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد بذرافشان، مدیرکل کمیته فارس در جمع فعالان قرآنی جنوب فارس در اشکنان گفت: بیش از دو هزار نفر از نوجوانان، جوانان و بزرگسالان تحت حمایت کمیته امداد فارس در دومین دوره از مسابقات قران کریم این نهاد شرکت کرده اند که این دوره از مسابقات به میزبانی شهرستانهای فسا، شیراز و بخش اشکنان برگزار شد.

وی افزود: استان فارس در حوزه ترویج فرهنگ قرآنی بیش از 10 هزار مددجوی قرآن آموز را در رده های مختلف سنی جذب کرده که بیش از600 نفر از آنها بیش از یک جزء از قران کریم را حفظ هستند.

بذرافشان بیان کرد: با فعالیتهای حوزه معاونت فرهنگی و قرآنی کمیته امداد فارس تعداد مددجویان قرآن آموز در سال اینده شاهد افزایش می یابد.

مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: این دوره از مسابقات قران کریم و یادواره شهدای مدافع حرم مورد نظر همکاران ما در حوزه قرانی است تدبیر در مفاهیم قرآنی و عمل به دستورات قران کریم است و همه کسانی که در این عرصه در حال رقابت با یکدیگر هستند به نوعی برنده این آزمون هستند.

همچنین محمد اسداللهی فرماندار شهرستان لامرد در این مراسم با اشاره به سابقه شهرستان لامرد درحوزه قرآنی گفت: مردم شهرستان لامرد در عرصه های فرهنگی و قرانی در استان فارس پیشتاز هستند و وجود مراکز تربیت قرانی یکی از دلایل موفقیت فرزندان در عرصه قران آموزی است.

فرماندار لامرد همچنین با تقدیر از کمیته امداد اشکنان در پذیرش میزبانی مسابقات قران شهرستانهای جنوبی فارس از اشکنان به عنوان یک ظرفیت فرهنگی یاد کرد و از همه نهادهای فرهنگی خواست تا در جهت رونق فعالیتهای قرانی و جوانان تلاش بیشتری انجام دهند.

در دومین دوره از مسابقات قران کریم اداره کل کمیته امداد فارس که به میزبانی بخش اشکنان برگزار شد قران اموزان تحت حمایت این نهاد از شهرستانهای لامرد و مهر، خنج ، بخش اشکنان و علامرودشت حضور داشتند که در پایان با معرفی برترین ها از آنان تقدیر شد.

انتهای خبر


۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۲۹
تعداد بازدید : ۵۷۵
کد خبر : ۱۰۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید