دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۰
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۵۷۲۹۰
گزارشگر : ۶۷
رئیس کمیته امداد بوانات:

310 کودک دچار سوءتغذیه از طرح همسفره بهره‌مند شدند

(دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۰

69 میلیون تومان برای تهیه سبد غذایی 310 کودک زیر شش سال دچار سوء تغذیه شهرستان بوانات در سه ماه نخست سال جاری هزینه شده است.

 رئیس کمیته امداد شهرستان بوانات به تشریح  اقدامات این نهاد در زمینه حمایت از کودکان زیر شش سال دچار سوء تغذیه پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدحسین امیدی، رئیس کمیته امداد شهرستان بوانات، با اشاره به اجرای طرح”همسفره”  گفت: این طرح با مشارکت نهادهای حمایتی و دانشگاه علوم پزشکی در حمایت از کودکان مبتلا به سوء تغذیه در شش مرحله دوماهه در مناطق محروم اجرا می شود.

وی بیان کرد: سبد غذایی ویژه کودکان زیر شش سال دچار سوء تغذیه شامل حبوبات ، لبنیات ، برنج ، روغن ، گوشت مرغ و ماهی است که از طریق فروشگاه های طرف قرارداد کمیته امداد بوانات  توزیع می شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان بوانات، کمک به بهبود سوء تغذیه کودکان و افزایش شاخص‌ سلامت خانواده‌ های نیازمند را از اهداف این طرح برشمرد و بیان کرد: در صورت بهبودی کامل و صحت سلامتی کودکان تحت حمایت این طرح، آنها از این چرخه حمایتی خارج شده و کودکان دیگری که از سوء تغذیه رنج می‌برند با معرفی مراکز بهداشت جایگزین می‌شوند.

امیدی، به پایش و آزمایش کودکان تحت حمایت که هر شش ماه یک بار انجام می شود، اشاره کرد و ادامه داد: درسه ماهه نخست امسال 69 میلیون تومان برای تهیه سبد غذایی 310 کودک زیرشش سال شهرستان بوانات هزینه شده است.

وی با بیان اینکه باهمکاری دانشگاه علوم پزشکی فارس و مراکز بهداشت شهرستان بوانات طرح شناسایی کودکان دچار سوء تغذیه اجرا می شود افزود: کودکان یک تا شش ساله دچار سوء تغذیه از طریق مراکز بهداشتی شناسایی و به کمیته امداد معرفی می شوند که به آنها سبد غذایی تعلق می گیرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۴۷پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید