دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۷
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۵۷۱۸۸
گزارشگر : ۶۷
از ابتدای امسال تاکنون

59 نوعروس دارابی به خانه بخت رفتند

(سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۷

59 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد داراب با دریافت کمک هزینه خرید جهیزیه به ارزش 147 میلیون و 500 هزار تومان به خانه بخت رفتند.

رئیس کمیته امداد شهرستان داراب به تشریح اقدامات انجام شده برای امر ازدواج جوانان تحت حمایت  در سال 95 و پنج ماه نخست امسال پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،محمدعلی نوربخش، رئیس کمیته امداد شهرستان داراب با بیان اینکه یکی از اهداف و اولویت‌های  کمیته امداد، ترویج و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی در برگزاری ازدواج‌های آسان،کم هزینه و پایدار است، گفت: علاوه بر اهداء جهیزیه به زوج های جوان تحت حمایت، مشاوره رایگان ازدواج و ارائه بسته های تشویقی شامل کمک هزینه دو برابری ازدواج، پرداخت اجاره مسکن، پرداخت کامل شهریه دانشجویان و همچنین تسهیلات اشتغال زایی  ارائه می شود.

وی ادامه داد: در پنج ماه نخست امسال 59 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد داراب با دریافت کمک هزینه خرید جهیزیه به ارزش 147 میلیون و 500 هزار تومان به خانه بخت رفتند.

رئیس کمیته امداد شهرستان داراب با اشاره به اینکه پرداخت  کمک هزینه ازدواج در قالب تامین جهیزیه برای دختران تحت حمایت، هدیه ازدواج پسران مددجو و همچنین کمک به ازدواج مجدد بانوان تحت حمایت انجام می شود، افزود: نوعروسان و بانوان مددجو از کمک هزینه خرید جهیزیه  250  میلیون ریالی و پسران تحت حمایت از هدیه ازدواج  15میلیون ریالی بهره مند می شوند.

نوربخش با بیان اینکه هم اکنون 200 نوعروس شهرستان داراب در نوبت دریافت کمک هزینه جهیزیه هستند، گفت: 500 میلیون تومان برای  تهیه جهیزیه این نوعروسان نیاز است که امیدواریم با کمک خیران این امر محقق شود.

وی به طرح کوثر اشاره کرد و افزود:  طرح کوثر یکی از طرح های کمیته امداد است که خیران می توانند با مشارکت در این طرح نسبت به تهیه جهیزیه نوعروسان به صورت نقدی یا خرید کالا اقدام کنند.

نوربخش یادآور شد: در سال گذشته 514 نوعروس تحت حمایت که 10 نفر از آنان ازدواج مجدد داشتند با دریافت کمک هزینه یک میلیارد و 285 میلیون تومان به خانه بخت رفتند.

 انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۱۹۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید